Aneta

Stępień-Proszewska

Działam na rzecz pokoju i miłości w świecie.
Uczę budować relacje ze sobą i z innymi oraz porozumiewać się w dialogu i ze świadomością potrzeb. Dzielę się najnowszymi odkryciami neuro-nauki relacyjnej i uczę metody Resonant Healing.

Czym jeszcze się zajmuję

Za pomocą mediacji, Facylitacji Porozumienia (autorska metoda) czy kręgów naprawczych wspieram rozwiązywanie konfliktów i przywracanie porozumienia w związkach, rodzinach, zespołach czy innych społecznościach.

– Sesje indywidualne w oparciu o Resonant Healing
– Warsztaty i programy rozwojowo-terapeutyczne
– Mediacje w związkach i bliskich relacjach
– Facylitacja Porozumienia w konflikcie grupowym

.Wspieram, pracując indywidualnie z kobietami, mężczyznami, osobami niebinarnymi, rodzicami, młodzieżą i liderami łącząc podejście coachingowe lub terapeutyczne z metodami zaczerpniętymi z Resonant Healing i neuropsychologii interpersonalnej. Wspieram na drodze uwalniania się z lęku, winy, wstydu i ograniczających schematów myślenia i działania. Pomagam odkrywać pełnię osobistego potencjału i sięgać do źródeł wewnętrznej mocy. Wnoszę dar słuchania, rezonującego towarzyszenia i zrozumienia, pomagając uzyskać wewnętrzną jasność i samoakceptację oraz wspierając uzdrawianie ran i traum.

– Sesje indywidualne w oparciu o Resonant Healing
– Warsztaty i programy rozwojowo-terapeutyczne

Wspieram rozwiązywanie konfliktów i przywracanie porozumienia w związkach, rodzinach, zespołach czy innych społecznościach za pomocą mediacji, Facylitacji Porozumienia (autorska metoda) czy kręgów naprawczych.

– Mediacje w związkach i bliskich relacjach
– Facylitacja Porozumienia w konflikcie grupowym

Uczę budować relacje ze sobą i z innymi oraz porozumiewać się w dialogu i ze świadomością potrzeb. Dzielę się wiedzą i najnowszymi odkryciami neuro-nauki relacyjnej oraz uczę metody Resonant Healing.

Uczę kompetencji rodzicielskich oferując otwarte warsztaty dla rodziców nastolatków „Akademia Rodzica. Dorastać z nastolatkiem”.
Prowadzę warsztaty z empatycznej komunikacji i empatycznego przywództwa dla firm, ruchów aktywistycznych, studentów studiów podyplomowych SWPS oraz dla osób prywatnych.

 

– Programy rozwojowe „Budowanie bezpiecznej więzi poprzez współbrzmienie | Resonant Healing” oraz „Wprowadzenie do RH online | Resonant Healing”
– Program rozwojowy „Akademia rodzica. Dorastać z nastolatkiem”
– Budowanie więzi i komunikacja empatyczna w związkach i rodzinach
– Komunikacja empatyczna i empatyczne przywództwo w organizacjach – zajęcia na studiach podyplomowych na Uniwersytecie SWPS

Towarzyszę w przekraczaniu progów życia. Czerpiąc ze swojej medicine, doświadczeń progowych i duchowości, wspieram innych w przekraczaniu życiowych progów: Ceremonie Przejścia, Inicjacje w dorosłość, Przygotowanie do pierwszej (menarche) i ostatniej krwi (menopauza)

Piszę. Napisałam we współpracy z wydawnictwem Natuli książkę „Jak zrozumieć nastolatka” dla rodziców i opiekunów dorastających dzieci. Współtworzę bloga i profil na FB „Dorastać z nastolatkiem”

Wspieram budowanie wspólnot. Wspieram budowanie zespołów, wspólnot i kultur organizacyjnych opartych na dialogu, więzi, współpracy i współodpowiedzialności. Pomagam przeprowadzać wspólnoty i organizacje przez konflikt i transformacje.

więcej

o mnie

Jestem Praktykiem Terapii Rezonansem (Resonant Healing Practitioner®), certyfikowanym coachem PCC ICF, trenerką kompetencji relacyjnych, przywódczych, rodzicielskich i komunikacji empatycznej, mediatorką w nurcie Nonviolent Communication i facylitatorką porozumienia w konfliktach grupowych.

Z wykształcenia ekonomistka i psycholog, absolwentka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, MBA University of Minnesota oraz Uniwersytetu Humanistyczno-Społecznego SWPS w Warszawie.

Sercem – ambasadorka empatii i Porozumienia Bez Przemocy, entuzjastka neurobiologii interpersonalnej, propagatorka dialogu ponad podziałami, aktywistka w ruchach klimatycznych, kobieta kręgowa.

Szczęśliwa żona, mama trójki dorastających młodych ludzi.

W co wierzę i jak pracuję

Wierzę w świętość i niepojętą mądrość Życia. I prawo do godnego życia każdego istnienia. Wierzę i doświadczam, że jesteśmy wszyscy połączeni w sieci życia. Wspieram na drodze odzyskiwania świadomości tych połączeń.

Wierzę, że wszystko co robimy ma sens i jest uzasadnione z perspektywy naszych doświadczeń i osobistych historii. Pomagam je zrozumieć, uznać i uzdrawiać.

Wierzę, że pokój na świecie zaczyna się od poczucia bezpieczeństwa i wolności w każdym z nas (w naszych wnętrzach). Towarzyszę w drodze do ich odzyskiwania poprzez uważną obecność, dostrojenie i empatyczne współbrzmienie oraz uzdrawianie zranień i traum.

Wierzę, że porozumienie jest możliwe na poziomie potrzeb, tęsknot i głębszych znaczeń, zaś napięcia i konflikty powstają, gdy trzymamy się preferowanych sposobów ich zaspokajania oraz interpretacji czyichś słów czy zachowań. Pomagam docierać do tego, co nas łączy i buduje wzajemne zrozumienie.

logo-developium.jpg